03-00016-70T
Beskrivning
Verktyget är anpassningsbart för lastbil/buss och släpnav med 8 bultar 275 mm och 10 bultar 335 mm. Plattan med gängan används även som del i pressbygel 03-00031-001 och 03-00048.
Delar i satsen:
  1. 2 st 03-00016-001 – Ben till navavdragare
  2. 03-00031-002 – Platta med gänga
  3. 4 st 03-00003-005 – Skruv M22×60 12.9, insex
  4. 03-00048-042 – Förlängare 50 mm Ø38mm
  5. 03-00048-043 – Förlängare 70 mm Ø38mm
  6. 03-00048-044 – Förlängare 100 mm Ø38mm
  7. 03-00048-040 – Tryckstång 37mm Ø38mm
  8. 03-00048-041 – Tryckstång 147 mm Ø38mm